Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, UFUK ÜNİVERSİTESİNDE SURİYE KONULU PANEL DÜZENLEDİ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Ufuk Üniversitesi Sosyal Gelişim ve Aydınlanma Topluluğu işbirliğiyle düzenlenen “Uluslararası Hukuk Açısından Suriye’nin Geleceği ve Türkiye’nin Rolü” konulu panel gerçekleştirildi.

Panelde Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahadır Bumin Özarslan ve SASAM Başkan Yardımcısı Mesut Emre Karaköse birer konuşma yaptılar.

Suriye ve Ortadoğu’da yaşanan güncel gelişmeler ekseninde hukuki çözüm önerileri ele alındı. Soru-cevap kısmının ardından teşekkür belgelerinin takdimiyle program sona erdi.

PANELDEN KARELER:

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: