Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ’NİN DÜZENLEDİĞİ TÜRK’ÜN DÜNYASI PANELİ GERÇEKLEŞTİ

Sahipkıran AKADEMİ’nin düzenlediği “Türk’ün Dünyası Paneli”, Türk Ocakları Genel Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Panelde Türk Dünyasında sorunlar yaşanan Doğu Türkistan, Irak ve Suriye Türkmeneli, Karabağ ve Kıbrıs meseleleri ele alındı.

Sahipkıran AKADEMİ Başkanı Haldun BARIŞ, Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Mehmet ŞAHİNGÖZ ve SASAM Başkanı Süleyman ERDEM’in açılış konuşmalarının ardından başlayan Panelin ilk oturumunda sırasıyla Doç.Dr. Erkin EMET; Doğu Türkistan, Prof.Dr.Cavid ABDULLAHZADE; Karabağ Meselesi ve Tebriz Araştırmaları Merkezi Başkanı Rıza HEYET de Türkmenler üzerine sunumlarını yaptılar.

Anılan bölgelerde doğup ülkemizde öğrenci olarak bulunan gençlerin Panelist olarak yer aldığı ikinci oturumunda ise sırasıyla Muhammed HATİPOĞLU; Suriye Türkmenleri, Göktuğ AYDIN; Doğu Türkistan ve Aynur HÜSEYNOVA da Karabağ üzerine sunumlarını yaptılar. Her iki oturumun moderatörlüğünü yürüten SASAM Başkan Yardımcısı Mesut Emre KARAKÖSE de ikinci oturumda Kıbrıs Davası üzerine sunumunu gerçekleştirdi.

Panelimize gösterdikleri ilgiden ötürü katılımcılara teşekkür ederiz. Ayrıca salonlarını kullandırmak suretiyle bizlere destek olan Türk Ocakları Genel Merkezine ve panelimize konuşmacı olarak katılan hocalarımıza ve genç arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz.

PANELDEN KARELER

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: