Twitter Facebook Linkedin Youtube

ETKİNLİĞE DAVET: TAYVAN KÜLTÜRÜ TANITIM ETKİNLİĞİ

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 97’ncisi, Tayvan Kültürü Tanıtım Etkinliği şeklinde gerçekleşecektir. Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonundan yetkililerin katılacağı etkinlikte; Tayvan hakkında bilgiler paylaşılacak, Tayvan kültürü tanıtılacak, günlük dilde konuşulan Çince basit kelimelerin pratiği yapılacak ve katılımcılara Tayvan yeşil çayı ikram edilecektir.

Tayvan ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız için kısa bir bilgi: Resmi adı “Çin Cumhuriyeti’’ olan ve 1971 yılına kadar Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde Çin anakarasını ve Tayvan’ı daimi üye olarak temsil eden Tayvan, bu tarihten sonra başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve diğer batı ülkelerinin Komunist Çin’i meşru yönetim olarak tanımasının ardından BM’deki  bu pozisyonunu kaybetmiştir. Günümüzde 18 ülke tarafından bağımsız bir ülke olarak tanınan Tayvan, Türkiye tarafından da bağımsız bir ülke olarak tanınmadığı için ülkemizde Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu ile faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için Sayın Doğan DURNA’nın Merkezimizde gerçekleştirdiği söyleşi notlarına bakılabilir. Söyleşi notları için tıklayınız.

Etkinliğe tüm okuyucularımız davetlidir. Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız.

_______________________________________

Konu: Tayvan Kültürü Tanıtım Etkinliği

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 18 Aralık 2018, Salı

Saat: 19:30- 20:45sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: