Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “ENVER PAŞA VE İMPARATORLUĞUN DAĞILMA SÜRECİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 96’ncısı, Tarih Araştırmacısı ve Enver Paşa’nın Torunu Sn. Burak SADIKOĞLU’nun sunumuyla “Enver Paşa ve İmparatorluğun Dağılma Süreci” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir.

Burak SADIKOĞLU; Enver ile Naciye’nin, Abdulmecid ile Ayşe’nin torunu, Aslan ile Arzu’nun oğludur.  University of Washington’dan İktisat lisans derecesi, İstanbul Üniversitesi’nden ise Kamu Yönetimi lisans derecesi almıştır. Tarih alanında 20 senedir amatör düzeyde, son 5 senedir ise profesyonel düzeyde çalışmaktadır. 1880-1920 arası alanında uzmandır.

Söyleşiye tüm okuyucularımız davetlidir. Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız.

_______________________________________

Konu: Enver Paşa ve İmparatorluğun Dağılma Süreci

Konuşmacı: Burak SADIKOĞLU – Tarih Araştırmacısı, Enver Paşa’nın Torunu

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 4 Aralık 2018, Salı

Saat: 18:30- 20:00sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: