Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM EKİM AYI STAJ PROGRAMI TAMAMLANDI

SASAM Ekim Ayı Staj Programı, 12 stajyerimizin katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı. Sahipkıran AKADEMİ, Ekim Ayı Staj Programı çerçevesinde stajyer arkadaşlarımız için toplam 12 etkinlik düzenlendi. Uzmanlarımızdan seminerler, kurum/kuruluş gezileri ve stajyer sunumlarından oluşan etkinliklerimizin yanı sıra stajyer arkadaşlarımız Sahipkıran AKADEMİ’nin düzenlediği diğer etkinliklere de katılabildiler.

Staj kapsamında stajyerlerimize; “Araştırma Metodları ve Yazım Teknikleri”, “Adab-ı Muaşeret ve Protokol Adabı”, “Türk Toplumunun Modernleşmesi” ve “Bilgi ve Enformasyon Politikaları” konulu seminerler verildi.

Yine staj programının bir parçası olarak; Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlikleri Kurumu’na, Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne,Tebriz Araştırmaları Enstitüsü’ne ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ziyaretler düzenlendi. Stajyerlerimizi kabul ve misafir ederek kendilerine yeni ufuklar açan tüm yetkililere SASAM olarak teşekkür eder, görevlerinde üstün başarılar dileriz.

Seminer ve ziyaretlere ilave olarak, stajyerlerimiz kendilerinin belirledikleri konularda sunum yaptılar. Staj Programı, Staj Koordinatörü Muhammed Işık’ın sunumuyla tamamlandı.

Program boyunca stajyerlerimiz, gerek uzmanlarımızın SASAM’daki sunumlarıyla, gerekse kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına düzenlenen ziyaretlerle hem kurumlarımızı ve devletimizi tanıma fırsatı buldular, hem de kariyer planlamalarına ilişkin uzmanlarımızın tecrübe ve tavsiyelerini dinlediler.

Programa katılan stajyerlerimize yoğun ilgi ve devamlıkları için teşekkür eder, kendilerine üstün başarılar dileriz.

STAJ PROGRAMINDAN KARELER:

          

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 40- SASAM EKİM AYI STAJ PROGRAMI TAMAMLANDI – http://sahipkiran.org/2018/10/31/ekim-ayi-staj-programi/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: