Twitter Facebook Linkedin Youtube

SURİYE TÜRKMEN MECLİSİNDEN SASAM’A ZİYARET

Görüşmeler için Ankara’da olan Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Sn. Muhammed Vecih Cuma ve Meclis Üyesi Eyüp Ahmet Ağa, Merkezimizi ziyaret ettiler. Aynı zamanda Türkmen partilerinde ve sivil toplum kuruluşlarında faaliyet yürüten temsilciler, Suriye’nin geleceğinde Türkmenlerin konumlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Suriye siyasetinde nüfusun önemli bir kısmını oluşturan, ancak çeşitli baskılar altında olan ve hakları gasp edilen Türkmenlerin haklarını savunmak amacıyla Türkiye’deki kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler geliştirmek istediklerini ifade ettiler.

Suriye’deki gelişmelere ilişkin Türk kamuoyunda duyarlılığı artırmak için her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade eden SASAM Genel Sekreteri Mesut Emre Karaköse ile Sn.Cuma, işbirliği konusunda mutabakata vardılar.

Nazik ziyaretleri için Suriye Türkmen Meclisi temsilcilerine teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 37- SURİYE TÜRKMEN MECLİSİNDEN SASAM’A ZİYARET – http://sahipkiran.org/2018/10/13/suriye-turkmen-meclisi/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: