Twitter Facebook Linkedin Youtube

RUSYA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN SASAM’A DAVET

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği, SASAM Yönetimini istişarelerde bulunmak üzere davet etti. Ev sahipliğini yakın zamanda Büyükelçilik Müsteşarı olarak atanan Alexander V. KHAPILOV’un yaptığı görüşmede, başta Kırım meselesi olmak üzere Türkiye-Rusya ilişkilerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmeye SASAM adına Başkan Süleyman ERDEM, Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE ve F1 Medya Şirketi Genel Müdürü, Basın Danışmanı Timuçin MERCANOĞLU katıldı.

Görüşmede SASAM’ın Kırım meselesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin pozisyonunu aynen benimsediği, ancak SASAM’ın Kırım’da yaşayan soydaşlarımızın hak ve hukuklarının korunması temelli bir strateji izlediği ve bu strateji kapsamında tarafsız ve objektif bir düşünce merkezi olarak hem Rus yetkililerle hem de Ukrayna yetkilileriyle görüşmelere açık olduğu ifade edildi. Başta Kırım meselesi olmak üzere Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinde ön plana çıkan konularda görüş alış verişi konusunda mutabık kalındı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: