Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM KKTC TEMSİLCİLİĞİ KURULUYOR

SASAM, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde faaliyetlerde bulunmak üzere bir temsilcilik oluşturuyor. SASAM KKTC Temsilciliğinin amaçları şu şekilde belirlenmiştir;

– Kıbrıs adası ve çevresi ile ilgili araştırmalar yapmak,

– Kıbrıs’a dair mevcut durum analizleri yapmak ve bu amaçla çalıştay, söyleşi, panel vb. etkinlikler düzenlemek, raporlar oluşturmak,

– Adadaki Türk toplumunun ve Türkiye’nin menfaatleri ile uyumlu politika önerileri geliştirmek.

Yukarıda sayılan amaçlar doğrultusunda Merkezimizin KKTC’de bir temsilciliğinin oluşturulması, Yönetim Kurulumuz tarafından kararlaştırılmıştır. KKTC Temsilciliğimizin kuruluşu ile ilgili olarak görev ve yetki, Genel Sekreterimiz Mesut Emre KARAKÖSE ve Yöneticilerimizden Muhammed IŞIK’ın yaptıkları görüşme sonrası KKTC’nin tanınan simalarından Mahmut TOPRAK‘a tevdi edilmiştir.

Yukarıda sayılan amaçlar doğrultusunda KKTC Temsilcililiğimize gönüllü olarak katkı vermek isteyenler, bilgi@sahipkiran.org adresinden bizimle iletişime geçebilirler.

 

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: