Twitter Facebook Linkedin Youtube

LÜBNAN PRENSİPLER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ EL AYOUBİ SASAM’I ZİYARET ETTİ

Görüşmeler için Türkiye’de olan Prensipler Partisi (Lübnan) Genel Başkanı Sn. Ali El Ayoubi ve beraberindeki heyet, Merkezimizi ziyaret ettiler. Aynı zamanda bir işadamı ve Lijan Organization isimli bir sivil toplum kuruluşunun başkanlığını yürüten Ayoubi, Prensipler Partisini Lübnan siyasetinde nüfusun yarısını oluşturan, ancak baskı altında olan ve hakları gasp edilen Sünnilerin haklarını savunmak amacıyla 2017 yılı Haziran ayında kurduğunu ve Türkiye’deki kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler geliştirmek istediklerini ifade etti.

Lübnan halkına ve Lübnan’daki gelişmelere ilişkin Türk kamuoyunda duyarlılığı artırmak için her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade eden SASAM yöneticileri ile Sn.Ayoubi, işbirliği konusunda mutabakata vardılar.

Nazik ziyaretleri için Sn.Ayoubi’ye ve beraberindeki heyete teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: