Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’DAN ÖZBEKİSTAN’IN YENİ BÜYÜKELÇİSİNE ZİYARET

SASAM Heyeti, yeni atanan Özbekistan’ın Türkiye Büyükelçisi Sayın Alisher AGZAMHOCAEV’a tebrik ziyaretinde bulundu.

SASAM Heyetinin Sayın Büyükelçiye tebriklerini ve başarı dileklerini ilettiği ziyarette, Merkezimiz ile Özbekistan Büyükelçiliği arasında bir önceki Büyükelçi döneminde başlayan iletişim ve işbirliğinin, yeni Büyükelçi Sayın AGZAMHOCAEV döneminde artarak devam etmesi konusunda mutabakata varıldı.

Sayın Büyükelçiye ve Büyükelçilik Müsteşarı Sn. Şöhretcan M. YİĞİTALİEV’e misafirperverlikleri ve ilgileri için teşekkürlerimizi sunar, Sayın Büyükelçiye yeni görevinde başarılar dileriz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 4- SASAM’DAN ÖZBEKİSTAN’IN YENİ BÜYÜKELÇİSİNE ZİYARET – http://sahipkiran.org/2018/01/03/ozbekistan-buyukelciligi-ziyareti/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: