Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BAŞKANI, TÜRKİYE’NİN STRATEJİK ÖNEMİNİ ANLATTI

SASAM Başkanı Süleyman ERDEM, Körfez Oğuz Boyları Derneğinin düzenlediği seminere konuşmacı olarak katıldı. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen programın sabah bölümünde Hoca Ahmet Yesevi’nin Türk Dünyası açısından önemi ile Türkiye’nin dünya üzerindeki stratejik önemi konuları ele alındı. Türkiye’nin stratejik önemi üzerine konuşma yapan SASAM Başkanı, seminer sonrasında Dernek yöneticileri, sanatçılar ve katılımcılarla sohbet etti.

Programın akşam bölümünde ise Yaren Gecesi düzenlendi. Burhaniye Gençlik Merkezi, halk oyunları ve orta oyunu skeçleriyle geceye renk katarken; Aşık Nuri Şahinoğlu, Ozan Selahaddin Kazanoğlu ve Aşık Muhsin Yaralı’dan oluşan sanatkarlar, konuklara milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkaran bir ziyafet verdi.

Süleyman ERDEM’in Burhaniye izlenimlerini kaleme aldığı “BALIKESİR’İN TARİHÎ VE DOĞAL GÜZELLİKLER ZENGİNİ ŞİRİN İLÇESİ BURHANİYE” başlıklı yazısı için tıklayınız:  https://sahipkiran.org/2017/09/19/burhaniye/

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: