Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM HEYETİ, RUSYA’NİN YENİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ALEKSEİ ERKHOV’U ZİYARET ETTİ

SASAM Heyeti, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti. 2016 Aralık ayında suikast sonucu öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey KARLOV’un yerine bu yılın Haziran ayında Büyükelçi olarak atanan Sayın Aleksei ERKHOV, Büyükelçilik Müsteşarı Alexander EPIFANOV ve Büyükelçilik Basın Sözcüsü Irina KASIMOVA’dan oluşan Büyükelçilik heyetinin kabul ettiği SASAM Heyeti, Başkan Süleyman ERDEM, Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE, Kamu Yönetimi Masası Direktörü Yunus Emre İLKORKOR’dan oluştu.

Bir saat süren görüşmede SASAM Heyeti, yeni Büyükelçi Sayın ERKHOV’a hayırlı olsun dileklerini ve suikasta uğrayan eski Büyükelçi KARLOV için taziyelerini ilettiler. SASAM Heyetine ziyaret için teşekkür eden Sayın Büyükelçi, bir önceki görevinin Dışişleri Bakanlığı Kriz Merkezi Genel Müdürlüğü olduğunu, bu görevin dünyanın her bölgesinde muhtemel krizlere yönelik araştırmalar yapılmasını ve kararlar alınmasını içerdiğini ve bir nevi düşünce merkezlerinin işlevini yürüttüğünü ifade ederek, düşünce merkezlerinin ve akademik kurumların çalışmalarına önem verdiğini aktardı.

Görüşmenin devamında SASAM ile Rusya Federasyonu Büyükelçiliği arasına muhtemel işbirliği alanları müzakere edilerek dile getirilen hususlarda işbirliği yapılması yönünde mutabakata varıldı.

Misafirperverliği ve zaman ayırdığı için Sayın Büyükelçi ERKHOV’a ve Rus Büyükelçiliği görevlilerine teşekkür ediyor, Sayın Büyükelçiye görevinde başarılar diliyoruz.

SASAM Haber  

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] yıl tebriklerini ileten Büyükelçilik yetkilileri, daha önce Merkezimizce Rusya Federasyonu Büyükelçiliğine yapılan ziyarette karşılıklı olarak dile getirilen işbirliği imkânları üzerinde istişarelerde ve güncel […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: