Twitter Facebook Linkedin Youtube

TÜRKMENİSTAN, DEV BİR ETKİNLİKLE DÜNYA GÜNDEMİNE GELİYOR

17-27 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenecek olan 5. Asya Salon ve Dövüş Sanatları Oyunlarının tanıtımı için Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı konferans salonunda üst düzey katılımla bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdürrahim ALABOYUN, Türkmenistan Devlet Spor Komitesi Başkan Yardımcısı Maksat NASIROV, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşankuli AMANLIYEV, SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, Ankara Üniversitesi, DTCF Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berdi SARIEV ile olimpiyat şehirciği yüklenici firması olan Polimeks Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Gülin Şaylan SEYMEN, konuşması olarak katıldılar.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet GÜNAL ve Türkiye-Türkmenistan Dostluk Derneği kurucu başkanı Selahattin BAYSAL başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi, milletvekili, bürokrat, sivil toplum örgütü temsilcileri, gençler ve öğrenciler de dinleyici olarak toplantıya iştirak ettiler.

64 Asya ve Okyanusya ülkesinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan bu uluslararası etkinliğin, Türkmenistan için ifade ettiği mana, yaratacağı etki ve sonuçlarının değerlendirildiği toplantı, iyi niyet dilek ve önerileri ile son buldu.

“TÜRKMENİSTAN, ASYA DÖVÜŞ SANATI OYUNLARINA EVSAHİPLİĞİ YAPIYOR” Okumak için tıklayınızsahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: