Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ, “Bİ RENK DE SEN KAT” PROJESİNİN İLK ETABINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Sahipkıran AKADEMİ’nin düzenlediği “Bi Renk de Sen Kat” projesinin ilk etabı, Ankara’nın Balâ İlçesine bağlı Aydoğan Köyü İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

23 Nisan sabahı 20 gönüllü gençten oluşan ekiple yağmurlu ve karlı havaya aldırış etmeden, minik yüreklerin umutlarını ve hayallerini gerçekleştirip, köy okulundaki öğrencilerle beraber tam anlamıyla 23 Nisan havası yaşamak ve yaşatmak için yola çıkıldı.

Öğrencilerin sevinçli ve heyecanlı bakışlarıyla karşılaşan ekibimiz, 23 Nisan gösterileri karşısında çocukluklarına geri döndü. Ekip üyelerimiz, çocuklarların arasına karışıp onlarla etkinliklere devam etti. Çocuklarla birebir gerçekleştirilen diyalogların ardından, puzzle yarışmasından çuval yarışına kadar birçok yarışma gerçekleştirildi. Bu yarışmalarda gençlerimiz de kendilerini çuval giymiş yarışırken buldular.

Sonrasında okulun eksikleri giderilip, tadilatı yapıldı. Çocuklarla birlikte onlar için getirilen kitaplarla bir kütüphane oluşturuldu ve eğitim materyalleri tamamlanıp daha sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturuldu.

İlçe kaymakamı Sn. Halil ŞİVGAN ve Belediye Başkanı Sn. Arif KAPLAN, gönüllülerimize tebrik ve motivasyon ziyareti gerçekleştirdiler. Nazik ziyaretleri ve destekleri için kendilerine çok teşekkür ederiz.

Akademi başkanı Emrah Alaca, öğrencilerin aileleriyle de görüşerek onların sıkıntılarını dinledi ve kendisinin de bu yollardan geçtiğini belirterek özellikle kız çocukların eğitimine vurgu yaptı.

Projeye katılan genç arkadaşlarımız, katılımcı model olarak çevrelerini değiştirebileceklerinin farkına vardılar. Ayrıca çocukların okula severek gelmeleri ve örnek alabilecek gençlerle bir araya gelmeleri için küçük de olsa bir katkı sunmanın mutluluğunu yaşadılar.

Sahipkıran AKADEMİ olarak projenin devamını Ankara’nın ve farklı illerin köy okullarında devam ettirmeyi planlamaktayız. Projemizde yer almak, kitap ve kırtasiye desteği sağlamak ve/veya sponsor olarak destek vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta adresimiz: akademi@sahipkiran.org

İrtibat: Emrah ALACA, Tel: 0545 526 62 23

ETKİNLİKTEN KARELER:

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: