Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ’NİN DÜZENLEDİĞİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE KATILIMCILAR ARANIYOR

Sahipkıran AKADEMİ, “Bi Renk de Sen Kat” isimli sosyal sorumluluk projesi düzenliyor. Proje, ihtiyaç sahibi köy okullarının eksiklerinin tamamlanmasını, tadilatlarının yapılmasını, üniversite öğrencilerinin ilköğretim öğrencileriyle birlikte çeşitli faaliyetlerde bulunmasını ve kültürel aktiviteler gerçekleştirmelerini içermekte.

Projenin amacı; gençlerin sorumluluk alarak toplumsal değişimi sağlamada etkin birer birey haline gelmelerine ve çevrelerini değiştirebileceklerinin farkına varmalarına katkıda bulunmak, ilköğrertim öğrencilerinin okulu sahiplenmelerine ve okula severek gelmelerine katkı sağlamak, onları örnek alabilecekleri gençlerle bir araya getirmek, projenin gerçekleştiği bölge halkında ve çocuklarda yardımlaşma bilinci oluşturmak ve yardımlaşmaya herkesin dikkatini çekmek, şehir ve köy okulları arasındaki eğitim standartlarının eşitlenmesine katkıda bulunmak olarak tespit edildi.

Projenin ilk ayağı; gönüllü gençlerin katılımı ile 23 Nisan Pazar günü Ankara’nın Bala ilçesine bağlı Aydoğan Köy okulunda gerçekleştirilecek. Proje katılımcıları, köy okulu öğrencilerinin ve yöre halkının aktif katılımı ile başta okulun boyanması olmak üzere okulda gerekli tadilatları yapılacak, okul kütüphanesini yenileyecek ve eğitim materyalleri hazırlayacaklar.

Tüm lojistik ve araç gereç ihtiyacının çeşitli sponsorlar tarafından tedarik edildiği projede görev almak isteyen üniversite öğrencileri, buradan ulaşılabilen formu doldurarak projeye katılabilirler.

Sorularınız için akademi@sahipkiran.org adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: