Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “YERLİLİK DÜŞÜNCESİNİN STRATEJİK BOYUTU; YERLİ VE MİLLİ STRATEJİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 62’ncisi, Yazar Murat EROL’un katılımı ile “Yerlilik Düşüncesinin Stratejik Boyutu: Yerli ve Milli Strateji” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir. Sayın EROL’un 2016 yılında Profil Yayıncılık tarafından yayınlanan “Yerlilik Düşüncesi” adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Murat EROL; 1978 Yılında Yerköy Yozgat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi memleketinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında çeşitli dergi ve yayınevlerinde çalıştı. Uzun zamandır Adalet Bakanlığında hukukçu olarak görev yapıyor. Üniversitede çeşitli yayın çalışmaları içinde yer aldı. Sağduyu gazetesinde ilk çalışmaları yayınlandı (1998-99). Mağara, Kırklar, Bilim ve Aklın Aydınlığında Eğitim, Anadolu Gençlik, İdeal Kent, Hece, HeceÖykü, İtibar, Umran, TYB Akademi dergileri ile Milli Gazete ve Yeni Şafak gazetelerinde edebiyat üzerine deneme ve eleştiriler ile siyaset bilimi yazıları yayınlandı. 2012 yılından bu güne Türkiye Yazarlar Birliği yönetim kurulu üyesi görevini sürdürmektedir. 2016 Yılında, uzun süredir üzerinde çalıştığı YERLİLİK DÜŞÜNCESİ kitabı yayımlandı. Farklı konularda kitap ve yazı çalışmaları sürüyor. 2015 yılında yayın hayatına başlayan kuram ve düşünce dergisi NOTLAR’ın genel yayın yönetmenliğini yapıyor.

SASAM Siyaset Bilimi ve Sosyoloji Masasının düzenlediği söyleşiye, tüm okuyucularımız davetlidir.

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız: https://www.facebook.com/events/268190770274903/
_______________________________________

Konu: Yerlilik Düşüncesinin Stratejik Boyutu; Yerli ve Milli Strateji

Konuşmacı: Murat EROL- Yazar

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 21 Mart 2017, Salı

Saat: 19:00 – 20:30sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: