Twitter Facebook Linkedin Youtube

DAHA YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN GENÇLİK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Sahipkıran AKADEMİ’nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu“, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü himayelerinde “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Buluşması” adlı bir program gerçekleştirecek.

Önbaşvuru yapan katılımcılara katılım belgesinin verileceği ve “Toprağa Bağlı Geleceğimiz” temasının işleneceği programda; Prof.Dr.Tuncay NEYİŞÇİ iklim değişikliği konusunda, Prof.Dr.Orhan DOĞAN ise çölleşmeyle mücadele konusunda gençlere bilgi verecek.

20 Aralık Salı günü Ankara Latanya Otelinde gerçekleşecek program, katılımcılara öğle yemeği ikramı ile son bulacak. Programa çevre konularına duyarlı tüm gençler davetlidir. Katılım belgesi için akademi@sahipkiran.org adresine önbaşvuru yapılarak isim, soyisim ve üniversite isminin bildirilmesi gerekmektedir.

genclik_bulusmasi_daha-yesil-bir-dunya-icin-genclik-platformu_2

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: