Twitter Facebook Linkedin Youtube

TÜRKMENİSTAN’IN BAĞIMSIZLIĞININ 25. YILI KUTLANDI

Dost ve kardeş ülke Türkmenistan’ın bağımsızlığının 25. yılı münasebetiyle Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçiliğince bir resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyona SASAM adına Başkan Süleyman ERDEM ve Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ katılarak daha önce Merkezimizde “Bağımsızlığının 25. Yıldönümünde Türkmenistan” başlıklı bir konferans veren Sayın Büyükelçi İşankuli AMANLIYEV’e tebriklerini ilettiler. (Sayın Büyükelçinin Merkezimizde verdiği konferansa ilişkin notlara buradan ulaşılabilir.)

20161109_193430 20161109_20383920161109_203644

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: