Twitter Facebook Linkedin Youtube

KONFERANSA DAVET: TÜRKMENİSTAN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ’NİN SUNUMUYLA “BAĞIMSIZLIĞININ 25. YIL DÖNÜMÜNDE TÜRKMENİSTAN”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 49.su, Türkmenistan’ın Türkiye Büyükelçisi Ekselans İşankuli AMANLIYEV’in sunumuyla “Bağımsızlığının 25. Yıldönümünde Türkmenistan” başlıklı bir konferans şeklinde gerçekleşecektir.

Bağımsızlığının 25. yılını kutlayan dost ve kardeş ülke Türkmenistan’ın bu sevincini paylaşan Merkezimiz; Türkmenistan’ın 25 yıllık süreçte elde ettiği başarıları, geldiği kalkınma düzeyini, bundan sonraki süreçte neleri hedeflediğini ve 2016 yılını ‘Mirasa Saygı Duyma ve Vatanı Geliştirme’ yılı olarak ilan eden Türkmenistan Devletinin uluslararası düzlemde izlediği dengeli ve barışçıl politikaları, Türkiye’deki en yetkin ağızdan; Türkmenistan’ın Ankara büyükelçisi Ekselans İşankuli AMANLIYEV’in anlatımıyla siz değerli katılımcıların istifadelerinize sunuyor.

SASAM Yurtdışı Türkler Masası’nın düzenlediği söyleşiye tüm okuyucularımız davetlidir. Katılımcıların Facebook etkinlik sayfasından bildirimde bulunmaları rica olunur: https://www.facebook.com/events/694999400648275/

__________________

Konu: Bağımsızlığının 25. Yıldönümünde Türkmenistan

Konuşmacı: İşankuli AMANLIYEV – Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi

Yer : Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih : 14 Ekim 2016, Cuma

Saat : 18:30 – 20:00

 

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: