Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ANTALYA EXPO 2016 GEZİSİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Sahipkıran AKADEMİ ve Çankaya Gençlik Merkezinin birlikte düzenledikleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenen “Gönüllülerimiz Expo ile Güçleniyor” başlıklı proje, başarıyla tamamlandı.

23 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşen projeye çeşitli üniversitelerde okuyan 40 üniversite öğrencisi katıldı. Proje kapsamında 23 Eylül Cuma günü saat 10.00’da Ankara’dan hareket edildi. Güzergah boyunca ilk olarak Niğde’ye uğranılarak, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında şehit olan Ömer Halisdemir’in kabri ziyaret edildi. Kahraman Şehidimizin kabrini ziyaret sonrası Antalya’ya hareket edildi.

Antalya programında önce Düden şelalesi gezildi. Ardından Expo 2016’ya geçildi. Expo’da başta Expo kulesi olmak üzere katılımcı ülkelerin bahçeleri ve fuar alanları ziyaret edildi. Aynı akşam, TRT’nin düzenlemiş olduğu Zümrüd-ü Anka Bir Medeniyet Müzikali izlendi. Müzikal sonrası Ankara’ya dönmek üzere hareket edilerek 25 Eylül Pazar günü Ankara’ya ulaşıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na projemize verdiği destek, proje ortağımız Çankaya Gençlik Merkezi ile proje katılımcılarına ise göstermiş oldukları uyum ve nezaketten dolayı teşekkür ederiz.

Sahipkıran Akademi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri

83duden_selalesi56 7 910 11 41

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: