Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ’NİN İLK PROJESİ İÇİN MÜRACAATLAR ALINMAKTADIR

Sahipkıran AKADEMİ’nin Çankaya Gençlik Merkezi ile birlikte hazırladığı “Başkent Gençliği Mevlana ile Buluşuyor” başlıklı proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca onaylandı. Proje kapsamında Gazi Üniversitesi’nde ve SASAM’da Mevlana’ya ilişkin iki söyleşi düzenlenecek ve 45 kişilik bir grupla Ankara’dan Konya’ya günübirlik bir gezi düzenlenecek. Konya’da Kelebekler Vadisi, Mevlana Müzesi, Karatay Medresesi, Meram Bağları, Alaaddin Tepesi gibi önemli mekanlar gezilecek ve  akşam düzenlenecek Şeb-i Arus programı izlenerek Ankara’ya dönülecek. Gezi masrafları ile öğle ve akşam yemekleri, proje bütçesinden karşılanacak.

Gezi için katılım talepleri alınmaya başlandı. Geziye katılmak isteyen gençler, akademi@sahipkiran.org adresine katılım taleplerini iletebilirler veya Proje koordinatörlerine telefonla ulaşabilirler.

İletişim:
Emre Aydın        0542 331 02 58
Özgür Yıldırım   0554 431 52 79

Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin tarihleri aşağıdaki gibidir. Söyleşilere tüm okuyucularımız davetlidir:

1. SÖYLEŞİ VE NEY DİNLETİSİ (Gazi Üniversitesi):

Konuşmacı: Prof.Dr.Ahmet MERMER – Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi

Tarih: 10 Aralık 2015 Perşembe, saat 14:00

Yer: Gazi Üniversitesi İİBF 100. Yıl Konferans Salonu, Beşevler

KONYA GEZİSİ: 12 Aralık 2015 Cumartesi

(Sabah saat 6’da Ankara’dan hareket edilecek)

2. SÖYLEŞİ (SASAM):

Konuşmacı: Emre AYDIN – Sahipkıran AKADEMİ Başkanı

Tarih: 15 Aralık Salı, saat 18:30

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi

Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay

afis

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: