Twitter Facebook Linkedin Youtube

“ÇÖLLEŞMEYLE MÜCADELE GENÇLİK İNİSİYATİFİ” BEYİN FIRTINASI TOPLANTISI

SASAM Orman ve Çevre Masası ve Sahipkıran AKADEMİ, “Çölleşmeyle Mücadelede Gençlik İnisiyatifi”ne katılan gençlere katılım sertifikalarının takdim edileceği ve İnisiyatif kapsamında bir Gençlik Platformu kurulmasının ele alınacağı bir beyin fırtınasını içeren bir program düzenleyecektir.

SASAM Orman ve Çevre Masası Direktörü Mustafa ÇETİN’in konuya ilgi duyan gençlere mesajı şöyledir;

Değerli Gençler; “Çölleşmeyle Mücadelede Gençlik İnisiyatifi” BM Çölleşmeyle Mücadele 12. Taraflar Konferansı (Ankara COP12) bünyesinde bir sorumluluk alarak programlarını yaptı ve deklarasyonu yayınladı. Deklarasyon ilk defa BM Çölleşmeyle Mücadele Taraflar Konferansı (UNCCD) kararlarına girdi. Biliyorsunuz ki Rio Sözleşmeleri (İklim Değişikliği- Kyoto Protokolü; Çölleşmeyle Mücadele, Biyoçeşitlilik) Taraflar Konferansları yapılmaktadır. Paris’te 29 Kasım-11 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak UNFCCC- İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (ParisCOP21) çevre konularında ve Kyoto Protokolü açısından son derece önemlidir. Gençler olarak bizi davet ediyorlar. Gençlik İnisiyatifi ve diğer konuları görüşmek üzere sizi aşağıdaki programa davet ediyoruz;

1- Gençlik İnisiyatifinin Genel Durumu ve Geleceği Sunum
2- Paris COP21 Davetinin ve Diğerlerinin Değerlendirilmesi, Davetiye
3- UNCCD Cop12 Dönem Başkanlığı Türkiye’de Olduğu Dönemde Gençler Ne Yapacak? Beyin Fırtınası
4- Platform Kuralım mı? Tartışma ve Değerlendirme
5- Sertifikaların Verilmesi Kapanış

Yer : Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi -SASAM, Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih : 10 Kasım 2015 Salı

Saat : 18:15 – 19:30

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: