Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, ÇEVRE KONULARINDA AKTİF ROL ÜSTLENECEK ULUSLARARASI BİR GENÇLİK PLATFORMU OLUŞTURUYOR

SASAM Orman ve Çevre Masası ile Sahipkıran AKADEMİ, COP12 “Çölleşmeyle Mücadelede Gençlik İnisiyatifi” kapsamında bir Gençlik Platformu kurulmasının ele alındığı “beyin fırtınası toplantısı” gerçekleştirdiler.

Toplantı sonucunda, Sahipkıran AKADEMİ öncülüğünde; çevre, orman, küresel ısınma, çölleşme vb. konularda aktif rol üstlenecek ve uluslararası katılımlara açık olacak bir Gençlik Platformu kurulması kararlaştırıldı. Platforma çevreye duyarlı tüm sivil toplum kuruluşları (STK), firmalar, üniversiteler ile üniversite toplulukları katılabilecekler. Dileyen gençler de bireysel olarak Platforma üye olabilecekler. Platforma katılmak isteyen STK ve firma temsilcileriyle, 16 Kasım Pazartesi akşamı saat 18:30’da SASAM’da bir toplantı düzenlenecek. Toplantıda;

a) Platformun ismi,

b) Platformun tüzüğü,

c) Platformun finansal kaynakları,

d) Platformun faaliyet alanları ve takvimi ile

e) Platformun Paris’te 29 Kasım-11 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve Kyoto Protokolünün yerini alacak UNFCCC- İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’nda (ParisCOP21) gerçekleştirileceği etkinlikler

istişare edilecek.

Platforma katılmak isteyen kurumlar, bilgi@sahipkiran.org e-posta adresinden Merkezimiz ile iletişime geçtikleri takdirde, toplantıda istişareye sunulacak Platform Tüzüğü 13 Kasım itibariyle kendileriyle paylaşılacak ve önerileri alınacaktır.

SASAM ve Sahipkıran AKADEMİ olarak, dünyamızın geleceğini ilgilendiren çevre konularına duyarlı tüm STK, firma, üniversite ve üniversite topluluklarını, oluşturulacak bu uluslararası nitelikte platform çatısı altında bir araya gelerek farkındalık oluşturmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz.

20151110_18403320151110_185128

Bugünkü toplantıda ayrıca “Çölleşmeyle Mücadelede Gençlik İnisiyatifi”ne (COP12) katılan gençlere katılım sertifikaları takdim edildi.

20151110_194914 20151110_19525520151110_195001

Konu: Çevre Konularında aktif rol üstlenecek uluslararası nitelikte bir Gençlik Platformu oluşturulması

Yer : Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi -SASAM, Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih : 16 Kasım 2015 Salı

Saat : 18:30 – 20:00

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: