Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM GÜNEYDOĞU GEZİSİ KATILIMCILARI BELİRLENDİ

Merkezimizin İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nca desteklenen “Üniversite Öğrencilerinin Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı Projesi” kapsamında, Açılım Sürecini yerinde gözlemlemek ve süreç hakkında resmi makamlar ve önde gelen sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapmak üzere; Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Mardin ve Şanlıurfa illerine toplamda 10 gün sürecek gezi programına katılacak asil ve yedek adaylar belirlendi. Değerlendirmeler sonucunda 12 bayan ve 13 erkek aday, asil listesine; 9 aday ise yedek listesine girmeye hak kazandı. (Liste, isme göre alfabetik sıra uyarınca sıralanmıştır)

Asil ve yedek adayların, birbirlerini tanımaları ve geziyle ilgili duyuruları takip edebilmeleri için SASAM Güneydoğu Gezisi isimli kapalı bir facebook grubu oluşturulmuştur.  Adayların duyuru ve bilgilendirme mesajlarını takip edebilmeleri için gruba katılmaları gerekmektedir. İlerleyen günlerde, ulaşım vb. konularla ilgili olarak adaylarla iletişime geçilecektir.

gezi katilimci listesi

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: