Twitter Facebook Linkedin Youtube

MERKEZİMİZCE 6 GÜNEYDOĞU İLİNE DÜZENLECEK GEZİ PROGRAMI İÇİN MÜRACAATLAR ALINMAKTADIR

Merkezimizin İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nca desteklenen “Üniversite Öğrencilerinin Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı Projesi” kapsamında, Açılım Sürecini yerinde gözlemlemek ve süreç hakkında resmi makamlar ve önde gelen sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapmak üzere; Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Mardin ve Şanlıurfa illerine toplamda 10 gün sürecek bir gezi düzenlenecektir. Gezi programında edindikleri izlenimlere ilişkin öğrencilerin hazırlayacakları raporlar ile görüş ve öneriler, gezi sonrası Ankara’da yapılacak ve müsait olan öğrencilerin de katılacağı temaslarla, ilgili siyasi makamlara, kamu kurumlarına ve STK’lara ulaştırılacaktır.

17 Nisan Cuma akşamı Diyarbakır’a hareketle başlayacak gezi programı, 26 Nisan Pazar günü son bulacaktır. Katılımcıların Türkiye’nin her yerinden gidiş-dönüş ulaşım masrafları ile gezi programı süresince tüm ulaşım, konaklama ve yemek masrafları, proje bütçesinden karşılanacaktır. Gezi programına 25 üniversite öğrencisi kabul edilecektir.

Programa katılmak isteyenler, talep formunu (form için tıklayınız) doldurarak en geç 16 Şubat Pazartesi günü akşamında kadar bilgi@sahipkiran.org e-posta adresine göndermelidirler. Talebin kontenjandan fazla olması halinde, Sahipkıran AKADEMİ üyelerine, SASAM’da staj yapmış ve/veya SASAM etkinliklerine katılmış öğrencilere öncelik verilecektir.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: