Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM İNGİLTERE ŞUBESİ

SASAM İngiltere Şubesi faaliyete başlamıştır. Şube sorumluları ve iletişim bilgileri, aşağıda yer almaktadır. Şubemizde görev almak, faaliyetlerle ilgili bilgi almak veya Şubemizde staj yapmak için, bilgi@sahipkiran.org adresinden Merkezimizle veya aşağıdaki numaralardan temsilcilerimiz ile iletişme geçilebilir.

Başkan: Ahmet Ferruh ÖNCÜ,  +44 7885 433729

Başkan Yardımcısı: Dr.Hakan YILDIRIM,  +44 7590 657792

SASAM İngiltere Şubesinin Amaçları ve Faaliyet Alanları

1- Medya Takip: Türkiye’yi ve bölgeyi ilgilendiren konularda yayınlanan önemli yazı ve haberlerin özetlerini hazırlamak.
2- Akademik Araştırmalar: Çeşitli vesilelerle İngiltere’ye gelen akademisyen ve öğrencilerden SASAM ile ortak çalışma yapmak isteyenlerle birlikte, İngiltere üzerine özel araştırmalar yapmak.
3- Akademik Yönlendirme- Rehberlik: İngiltere’ye akademik eğitim için gelen öğrencilerin kendi dallarında ve İngiltere’deki yaşamlarında başarılı olmaları için gerekli rehberliği yapmak.
4- İngiltere’de Yetişen Türk Öğrencilere Yönelik Yönlendirme ve Rehberlik: İngiltere’de doğmuş ve eğitim hayatına devam eden öğrencilere rehberlik yapmak.
5- Networking: Başta düşünce kuruluşları olmak üzere İngiliz kamu ve sivil toplum kuruluşları ile iletişim halinde olmak, Türk öğrencilerin bu kurumları tanımalarına ve bu kurumlarda çalışanlarla iletişim kurmalarına vesile olmak.
6- Staj: Türk öğrencilere staj imkanı sunmak.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: