Twitter Facebook Linkedin Youtube

ÜSTAD HASAN AYCIN’I ZİYARET ETTİK

SASAM’ın Balıkesirli Uzmanları, Balıkesir’in yetiştirdiği mümtaz şahsiyetlerden; yazar, çizer ve düşünür (aynı zamanda Sahipkıran isimli romanın yazarı) Hasan AYCIN’ı, doğduğu köy olan ve yaz aylarını geçirdiği Balıkesir’in Aslıhantepecik Köyü’nde ziyaret ettiler. Sayın Hasan AYCIN ile köy kahvesinde, kardeşi Mustafa AYCIN ve Mustafa KELOĞLU’nun hazır bulunduğu ve gece yarısına kadar devam eden çok hoş bir sohbet gerçekleşti. Görüşmede, Sayın AYCIN’a SASAM hakkında bilgi verildi ve kendisinin desteği ve tavsiyeleri alındı. Sayın AYCIN, başta Sahipkıran olmak üzere, kitaplarından imzalayararak SASAM kütüphanesine hediye etti.

Zaman ayırdıkları ve hoş sohbetleri için başta Sayın Hasan AYCIN olmak üzere, Sn.Mustafa AYCIN ve Sn.Mustafa KELOĞLU’na SASAM adına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

HasanAycin1 HasanAycin2sahipkiran-imza

HASAN AYCIN KİMDİR?

1955’te Balıkesir’in Aslıhantepecik köyünde doğan Hasan Aycın, ilköğrenimini köyünde (1966), ortaöğrenimini Balıkesir İmam-Hatip Okulu’nda (1974), yükseköğrenimini Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladı (1980). Bursa’daki bir fabrikada grafikerlik ve Balıkesir’de bir süre pazarcılık yaptıktan sonra İstanbul’a yerleşti, kendi grafik atölyesinde çalışmasını sürdürdü. İlk çizgisi, 3 Şubat 1978 tarihli Yeni Devir gazetesinde yayımlandı.

Yeni Devir, Zaman, Yeni Şafak, Mavera, Aylık Dergi, Gül Çocuk, Mavi Kuş, İslâm, Kadın ve Aile, Inquiry, Kardelen, Yedi İklim, Kayıtlar ve Kitap Postası’nda çizgileriyle yer aldı. Kitapları: Bocurgat (Çıdam Yayınları, 1989 -Yedigecekitapları, 1994, İz Yayıncılık, 2007), Gece Yürüyüşü (Yedigece Kitapları, 1994 -İz Yayıncılık, 2008), Âsâ (Yedigecekitapları, 1998), Zılal, Nun, Al Pembecik Gül Pembecik (Timaş, 2004), Ahzan (İz Yayıncılık, 2008) , Kulbar (İz Yayıncılık, 2008), Esrarname (Timaş, 2004 -İz Yayıncılık, 2007) , Sâhipkırân – Hamzaname (İz Yayıncılık, 2007), Güneşin Altında (İz Yayıncılık, 2007), Müşahedat (Hece Yayınları, 2003), Gözgü (İz Yayıncılık, 2007), Müşahedat / Hayata Merhaba (İz Yayıncılık, 2007), Ayna (Fidan Yayınları, 2002)

Evli ve dört çocuk babası olan Hasan Aycın, halen İstanbul’da yaşıyor, çizgi ve yazılarını Birdirbir, Mostar, Hece ve Hece Öykü Dergileriyle Millî Gazete’de Yayımlıyor.

(Kaynak: http://www.haber5.com/haber.php?haber_id=345284)

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (2)

 1. Yusuf Söğütdelen dedi ki:

  Ziyaretiniz hayırlara vesile olsun, katılanlara selam olsun.
  Büyükleri ziyaret insani bir görevdir, dini bir vecibedir. Ziyaret insanlar arasındaki manevi duyguları geliştirdiği gibi, sevgi, saygı ve muhabbetin artmasına güven ortamının tesis edilmesine vesile olur.
  “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: “Allah Tebareke ve Teala Hazretleri şöyle hükmetti: “Benim rızam için birbirlerini sevenlere, benim için bir araya gelenler, benim için birbirlerini ziyaret edenlere ve benim için birbirlerine harcayanlara sevgim vacip olmuştur.”
  (Muvatta, Şi’r 16)

 2. Beyaz Gul Savran dedi ki:

  Ne güzel,beldemizdeki kıymetli bir şahsiyeti bizlere tanittiğınız icin sizlere teşekkür ederiz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: