Twitter Facebook Linkedin Youtube

ÇALIŞTAYA DAVET: “GAZZE’DE YAŞANAN İNSANİ TRAJEDİNİN SONLANDIRILMASINA YÖNELİK POLİTİKA ÖNERİLERİ”

Merkezimizce 2024 yılında düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 1’incisi; Hamas’ın 7 Ekim saldırılarından sonra İsrail’in Gazze Şeridi’nde asker-sivil ayırımı gözetmeden gerçekleştirdiği katliamın, yaşanan insani trajedilerin ve bunların sonucu olarak ortaya çıkan küresel sorunların sona erdirilmesi için somut politika önerilerinin geliştirileceği bir çalıştay şeklinde gerçekleştirilecektir.

Çalıştay, Dr. Cihangir AKSAKAL’ın: Filistin Davası, Hamas’ın kuruluşu, Hamas’ın idelojisi, hedefleri ve uluslararası ilişkileri, 7 Ekim saldırıları öncesinde ve sonrasında İsrail’in iç siyaseti, İsrail’in Gazze Operasyonu ve sonrasına ilişkin planları ile 7 Ekim saldırıları sonrasında ulusal ve uluslararası ölçekte yaşanan gelişmelere dair yapacağı 25 dakikalık bir sunumun ardından SASAM Başkanı Süleyman ERDEM’in koordinatörlüğünde gerçekleşecek beyin fırtınası ile devam edecektir.

Chatham House kurallarının geçerli olacağı çalıştay sonuçları, Merkezimizce raporlanarak Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve ilgili ülkelerin büyükelçiliklerine gönderilecektir.

SASAM Ortadoğu Masasının düzenlediği çalıştaya, konuya ilişkin görüşlerini ifade etmek veya dinleyici olarak katılmak isteyen tüm okuyucularımız davetidir. Çalıştay, aşağıda adresi yer alan Türkiye Yazarlar Birliği Ankara Şubesi’nde gerçekleştirilecektir.

Çalıştaya katılmak isteyen okuyucularımızın linki verilen facebook etkinlik sayfasından katılım durumlarını bildirmeleri rica olunur: https://www.facebook.com/events/931226085385379/

Konu: GAZZE’DE YAŞANAN İNSANİ TRAJEDİNİN SONLANDIRILMASINA YÖNELİK POLİTİKA ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI

Yer : Türkiye Yazarlar Birliği Ankara Şubesi, Milli Müdafa Cad. Müdafa Apt. No:10/12 Kızılay ANKARA

Tarih : 23 Ocak 2024, Salı

Saat : 18:30 – 20:00

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: