Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BAŞKANI KARAKÖSE KAYSERİ’DE DÜZENLENEN İŞ DÜNYASI ÇALIŞTAYINA KATILDI

Yeni Dünya İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen “Kayseri’den Türkiye’ye, Türkiye’den Dünyaya” başlıklı çalıştay Kayseri Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezinin de davetli kuruluşlar arasında olduğu toplantı üç gün boyunca devam etti.

Merkezimizi temsilen Kayseri Şubesi mensupları ile programa katılan SASAM Başkanı Karaköse, çalıştayda dış ticaret, yatırımcılık, girişimcilik konularında bir konuşma yaptı. Konuşmasında Kayseri’nin ticaret geleneğinden ve sanayi kapasitesinden bahseden Karaköse, kamu-özel sektör-sivil toplum işbirliği modelini güçlendirecek çalışmaların önemine değindi. Dış pazarlarda Türk iş insanlarını bekleyen büyük fırsatlara işaret etti. SASAM’ın bu konularda özel sektöre danışmanlık ve rehberlik yapmaktan geri durmayacağını belirterek ülkemizin dış ticaret hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Çalıştayın hedefleriyle ilgili açıklama yapılan açıklamada “İstihdama katkı ve yeni dünya düzenine entegre olmak hedefli çalıştayımız, Kayseri’den Türkiye’ye, Türkiye’den Dünya’ya sloganımız ile üstlenmiş olduğumuz misyon ve vizyonumuzla çıkmayı düşündüğümüz bu yolda ileriye gitmek, yeni fırsatları değerlendirerek ilklere imza atmak hedefimizdir. 21-22-23 Mayıs 2022 tarihlerinde Anadolu Grub Yeni Dünya der (Yeni Dünya İşadamları Derneği) olarak yaptığımız üçlü işbirliği çözüm ortaklığı modeliyle Anadolu’dan Dünya’ya; Tek Ülke Yedi Bölge isimli uluslararası ihracat çalıştayımıza katılım sağlayan bütün paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” denildi.

Talas Belediyesi, TÜMKİAD, ZONSİAD, BİRDEF, EMSAV gibi kurum ve kuruluşların desteklediği toplantıya çok sayıda akademisyen, bürokrat, gazeteci ve STK temsilcisi katıldı. Katılımcılar tarafından benzer formattaki çalışmaların tekrarlanması gerektiği yönünde görüşler ifade edildi.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: