Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, AKSARAY ÜNİVERSİTESİNDE “GELECEK PLANLAMASI VE KARİYER YÖNETİMİ” SÖYLEŞİSİ DÜZENLEDİ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünün daveti üzerine adı geçen Üniversitede “Gelecek Planlaması ve Kariyer Yönetimi” konusunda bir söyleşi düzenledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ziya Abbas’ın organizasyonu ve moderatörlüğü ile gerçekleşen programlarda, SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse ve Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ tecrübelerini gençlerle paylaşarak onları kariyer planlaması konusunda bilgilendirdi.

Başkan KARAKÖSE konuşmasında zaman yönetimi, planlama, yol haritası hazırlama, hedef belirlemenin önemi, gelişime açık olma gibi başlıklarda değerlendirmelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş ise kendi kariyer yolculuğundan ve iş hayatına ilişkin tecrübelerinden örnekler vererek çalışmanın gereğini, üretmenin değerini vurguladı. Meslek sahibi olmanın önemini dile getirerek, kendine, çevresine ve evrene faydalı bireyler olmanın erdemini vurguladı.

İİBF Dekanlık Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe bütün fakültelerden öğrenciler yoğun ilgi ve katılım gösterdi. Yaklaşık iki saat süren toplantı, katılımcıların soru ve yorumlarıyla etkileşimli bir formatta sürdürüldü. SASAM olarak programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, Aksaray Üniversitesi öğrencilerine hayat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: