Twitter Facebook Linkedin Youtube

“TÜRKİYE-ERMENİSTAN İLİŞKİLERİ” BAŞLIKLI SÖYLEŞİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 135’incisi, Hür-Türk Platformu Başkanı Gökşen Anıl Ulukuş’un sunumuyla  “2. Karabağ Savaşı Sonrası Türkiye-Ermenistan İlişkilerinin Geleceği” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşti.

Sayın ULUKUŞ konuşmasında; Türkiye-Ermenistan İlişkilerinin tarihi seyrine değindikten sonra, jeopolitik perspektifle çözümlemeler yaptı. Konuyu uluslararası ilişkiler, ekonomi, güvenlik bilimleri gibi disiplinler açısından rasyonel esaslarla ve çok boyutlu şekilde ele alan konuşmacı, ilişkilerin seyrine ilişkin muhtemel senaryolar geliştirdi. Güney Kafkas ülkeleri, İran, Rusya gibi bölgesel faktörlerin Türkiye-Ermenistan İlişkileri ile olası etkileşimlerine dair çıkarımlarda bulundu. Program katılımcıların soru, yorum ve görüşlerini ifade etmesi suretiyle interaktif formatta gerçekleştirildi.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak, doyurucu ve ufuk açan sunumu için Sayın Gökşen Anıl Ulukuş’a teşekkür eder, Hür-Türk Platformuna çalışmalarında başarılar dileriz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: