Twitter Facebook Linkedin Youtube

“NANKÖRSÜN” İSİMLİ İLK ŞARKISIYLA DİKKAT ÇEKEN ÇABA, SANAT DÜNYASINA HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI

İlk konserini 9 yaşındayken 3000 kişi karşısında sanatçı Nilüfer ile aynı sahneyi paylaşarak veren Çaba’nın sözü ve müziği kendisine ait olan “Nankörsün” isimli tekli şarkısı, Youtube’da kısa sürede 250.000 izlenme oranını aştı. Youtube Netd’de Özdemir Müzik etiketiyle yayınlanan şarkının düzenlemesini Ahmet ÖZGÜL üstlendi. Karadeniz’in doğa güzelliklerinin de yer aldığı klipin yönetmenliğini Metin BOYRAZ yaptı. Zonguldak Filyos’taki klip çekimlerinde “Nankörsün” şarkısını ilk kez dinlemelerine rağmen şarkı dilden dile dolaştı. Şarkının PR danışmanlığını MüzikOnAir’dan Sevtap GÜL sürdürüyor.

Şarkı yayınlandıktan sonra bir çok şehrimiz ile Hollanda, Almanya, Afrika ve Hongkong’tan vatandaşlarımız, “Nankörsün” şarkısı ile ilgili videolar çekip, sanatçının sosyal medya hesaplarını da etiketleyerek yayınladılar. Yavru Vatan Kıbrıs’a canlı yayınla bağlanan Çaba, söyleşi esnasında söylediği şarkılarla dinleyicilerden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanında Radyolara Çaba’nın ilk şarkısı “Nankörsün”ün çalınmasıyla ilgili istek geliyor.

Şu anda yayınlanan bir çok şarkının elektronik müzik ile yapıldığını, kısa sürede sıradan bir hale geldiğini ileten Çaba; şarkı sözlerinin gitgide anlamsızlaştığı bir dönemi yaşadıklarına dikkatleri çekti. Kendi sözü ve müziğiyle farklılık yaratarak adını sıkça duyuracağını söyleyen Çaba’nın 300 civarında bestesi bulunuyor. Kendi besteleriyle; Mustafa CECELİ, Sibel CAN, Demet AKALIN gibi zirve isimlerle düet projelerinde yer almak isteyen Çaba’nın, Sezen Aksu gibi her bestesinin beğeni görmesi en büyük dileği.

İlk şarkısıyla sanat dünyasına hızlı bir giriş yapan sanatçıya, üstün başarılar diliyoruz.

Sanatçının Sosyal Medya Hesapları @cabamusicofficial (Instagram, Youtube, Twiter, Tiktok)

 

Sahipkıran HABER

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: