Twitter Facebook Linkedin Youtube

TRAKTÖR AZERBAYCAN FUTBOLCUSUNA İNANILMAZ CEZA

İran Futbol Federasyonu Ahlak Komitesi, Barış Pınarı Harekâtını desteklemek amacıyla sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaşan Traktör Azerbaycan takımı futbolcusu Mehdi Bebri’ye futboldan men cezası vermişti.

Bebri’ye verilen bu men cezasından sonra konu Türk medyasına taşındı ve başta Anadolu Ajansı, TRT, Hürriyet, NTV ve CNN olmak üzere dönemin gündem haberi olmuştu.

Güney Azerbaycan’lı Futbolcu 5 Aydır Türk Ordusuna Verdiği Desteğin Bedelini Ödüyor

Traktör Azerbaycan oyuncusu Bebri sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaşmış, tepkiler üzerine paylaşımını silmişti. Reformist Millet Birlik Partisi üyesi Muhammed Rıza Tacirniya paylaşımının ardından Bebri’yi tehdit etmişti.

İranlı yetkililer ve İran medyası genelde Türkiye’nin Suriye’de süren iç savaş nedeniyle kendi güvenliğini sağlamak için yaptığı tüm operasyonlara karşı çıkıyor. Fakat İran’ın devrim muhafızlarının ve İran’a bağlı şia milislerinin Suriye’de 9 yıldır süren iç savaşın bitmemesinde ciddi rolü var.

       

Mohammad Hassan Gholami Hamed

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: