Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BALKAN MASASINDAN TÜRKSOY’A ZİYARET

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi tematik çalışma masaları yoğun faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda yetkin ve gayretli genç isimlere imkan ve fırsat tanımayı kendisine şiar edinen merkezimiz Balkan Masasında da genç isimlere yer verdi.

Balkan ülkeleri bazında konu paylaşımı yaparak yoğun bir okuma sürecine giren Balkan Masası mensupları Batı Trakya, Rumeli ve Balkanlarla ilgili görüşmelere de başladılar. Bu çerçevede Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi (TÜRKSOY)’un Balkanlarla ilgili çalışan uzmanlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Devam eden akademik bazı çalışmaların ön hazırlıklarının ele alındığı görüşmede Balkan coğrafyasının Türk dünyası için taşıdığı önem vurgulandı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: