Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİNDEN SPORA TAM DESTEK

Sahipkıran Stratejik Araştırma Merkezi Kayseri İl Temsilciliği ile SBA Basketbol Okulları arasında, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, kişisel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlayarak topluma faydalı birer birey olabilmelerine katkıda bulunabilmek,  mevcut yeteneklerini geliştirebilmek için işbirliği protokolü imzaladı. Sahipkıran Stratejik Araştırma Merkezi tarafından yönlendirilen gençlerden, aylık eğitim giderlerinden %50 indirim sağlanacağı belirtildi.

Basketbol sporunun Kayseri’deki sorunları ve ihtiyaçları üzerinde araştırma ve inceleme yapılarak girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı. Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunmasının yanı sıra milli ve manevi değerlerinin karakterlerinde gelişimlerini sağlamak adına spor çalışmaları içerisinde gerekli eğitim çalışmaları yapılması için mutabakata varıldı.

Öte yandan protokol kapsamında Kayseri ilindeki misafir Uygur Türkleri ve Türkmen ailelerin çocuklarından birer takım oluşturularak üzerlerindeki olumsuz psikolojik durumun etkisinden kurtulmalarına katkı sağlanmasına yer verildi. Topluma uyum sağlamaları ve kişisel gelişimleri için sporun önemine vurgu yapıldı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: