Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “GÜNCEL EKONOMİK PROBLEMLER VE ÇÖZÜM YOLLARI”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 120’ncisi, Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın sunumu ile “Güncel Ekonomik Problemler ve Çözüm Yolları” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir. Söyleşi tarihimiz 15 Ocak Çarşamba günüdür.

Sayın USTA; ekonomist ve planlama uzmanıdır. Kariyerine Devlet Planlama Teşkilatında Uzman Yardımcısı olarak başlamış, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2001-2015 yılları arasında, kalkınma planı, orta vadeli programlar ve makroekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürütmüştür. Kamu gelir ve harcamaları, kamu finansmanı, KİT ve sosyal güvenlik finansmanı; para politikası ve enflasyon; büyüme, ödemeler dengesi, sanayileşme; bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasaları; mahalli idareler; stratejik planlama ve iç denetim USTA’nın bugüne kadar gerek uzman gerekse yönetici olarak çalıştığı alanlardır. Yaklaşık 26 yıllık bürokrasi hayatında bakanlıklarla ve hükümetlerle en üst düzeyde kesintisiz çalışmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisinden 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilmiştir. İki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapan USTA, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur. Bağımsız olarak girdiği yarışta 168 binden fazla oy alarak %21 oy oranını geçmiştir. Halen Samsun Bağımsız Milletvekili olarak siyasi hayatına devam etmektedir.

Söyleşiye katılmak isteyen tüm okuyucularımız davetlidir.


Konu: “Güncel Ekonomik Problemler ve Çözüm Yolları”

Konuşmacı: Erhan USTA, Bağımsız Milletvekili

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih:  15 Ocak 2020, Çarşamba

Saat: 18:30-20:00

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: