Twitter Facebook Linkedin Youtube

HÜSEYİN GAZİ CEMEVİ ZİYARETİMİZ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi bütün toplum kesimlerini kucaklayacak çalışmalarına devam ediyor. Bir yandan Türk Dünyası ve uluslararası ilişkiler ekseninde dış politika analizleri yapılırken, diğer yandan da Türkiye’de toplumsal bütünleşmeye katkı sağlayacak faaliyetlerle sorunlara çözüm önerileri geliştiriliyor.

 Anadolu irfanının köz aldığı ocaklardan ve Ankara’nın önemli manevi merkezlerinden Hüseyin Gazi Cemevi bu kapsamda ziyaret edildi. SASAM İran Masasının gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, Hüseyin Gazi Türbesi ve Cemevi, Hüseyin Gazi Derneği ve Vakıf temsilcileri ile görüşmeler yapıldı. Ziyaretimizde Cemevi Dedesi Cemal Mutluer ve Dernek Başkanı Gülağ Öz ile görüş alış verişi gerçekleştirildi.

İslamiyet’in Türkçe yorumu olarak tanımlanan Alevilik; Türkiye’de Alevilerin varlığı ve mevcut durumu; İran’ın Alevi, Bektaşi, Caferi toplum kesimlerine yönelik nüfuz faaliyetleri ve bunlara karşı alınacak önlemler gibi konular ele alındı. Bölgesel huzur ve istikrarın yanı sıra, milli birlik ve bütünlüğe katkı sağlama esası üzerine kurulu çalışmalarımızla ilgili Dernek Başkanı Sn. Gülağ Öz ve Cemevi Dedesi Sn. Cemal Mutluer’e bilgi verildi. Gösterdikleri engin gönüllü konukseverlikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: