Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “YESEVİ YOLU VE NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 119’uncusu, Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert’in sunumu ile “Yesevi Yolu ve Nizamı Alem Ülküsü” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir. Söyleşi tarihimiz 29 Aralık Pazar günüdür.

Sayın Cömert, erken yaşlarından itibaren fikir ve teşkilat hareketlerinde yer almıştır. Alperen Ocakları Kayseri İl Başkanlığı yapmıştır. Halen bünyesinde çok sayıda dernek barındıran Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Yesevi Yardım Hareketi yaklaşık yedi yıldır Balkan coğrafyasında önemli faaliyetlere imza atmaktadır. Suriye sahasında terörden arındırılan alanlarda eğitim ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra Arakan Müslümanlarına da yardım eli uzatılmıştır.

Söyleşiye katılmak isteyen tüm okuyucularımız davetlidir.


Konu: “Yesevi Yolu ve Nizamı Alem Ülküsü”

Konuşmacı: Mahmut Cömert, Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 29 Aralık 2019, Pazar

Saat: 16:00-17:30

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: