Twitter Facebook Linkedin Youtube

İRAN’DA ŞEYTANA TAPAN 135 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Son yıllarda arkası gelmeyen kriz ve kaos ortamıyla çalkalanan İran, manevi çöküşün eşiğine geldi. Damavand bölgesi polis şefi İbrahim Basabi’nin aktardığına göre Şeytan’a tapma esası üzerine kurulu Satanizm sapkınlığı İran’da hızla yayılıyor. Bu kapsamda emniyet güçleri sürekli çalışmalar yapıyor. Son olarak yapılan operasyonda 135 kişinin tutuklandığı ifade edildi.

İran’ın başkenti Tahran’ın kuzeydoğusunda, Damavand’da bir toplantıda kadınlar ve erkeklerin bulunduğu ve şeytana tapma ayini yaptıkları bildirildi. Yapılan çok sayıda şikâyetin ardından düğmeye basıldı. Gözaltına alınanlardan yedi kişi tutuklanırken ve diğerleri kefaletle serbest bırakıldı.

Gizli ayinde çeşitli uyuşturucular, alkol ve psikotrop ilaçlar alan 135 genç kız ve erkek gözaltına alındı. İran polisi, gençlerin satanist ritüeller gerçekleştirdiğini, alkol ve kan içtiğini söyledi. Uzmanlar baskı ortamının bu tür sapkın akımlara zemin hazırladığını belirtiyor.

Mecusilik, Zerdüştlük, Ateşperestlik gibi inançların tarih boyunca yaygın olduğu İran coğrafyasında Satanizmin yayılışının endişe veren boyutlara geldiği ifade ediliyor. Klasik İslam anlayışından Şia yorumuyla ayrılan İran’ın nüfus çoğunluğu ise rejimin bu konuyu bir yayılma aracı ve siyasi enstrüman olarak kullandığını ifade ediyor. Şia inancının tarihi merkezi Irak sınırları içinde olan Necef-Kerbela havzası olsa da, İran rejimi Şiiliğin merkeziymişçesine bu yorumu Fars şovenizminin bir aracı olarak değerlendiriyor.

 

SASAM İran Masası

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: