Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BAŞKANI KARAKÖSE KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE “SIĞINMACI SORUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ: GÜVENLİ VE GÖNÜLLÜ GERİ DÖNÜŞ”

SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse ve Genel Sekreteri Muhammed Işık Kırıkkale Üniversitesi Bilim ve Sanat Topluluğu’nun daveti üzerine panel programına katıldılar.

Açılış konuşmasını Doç. Dr. Abdussamed Yeşildağ’ın yaptığı programda, SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse Ortadoğu’daki gelişmelerin ülkemize etkinlikleri ve ülkemizin politika seçenekleri konusundaki görüşlerini aktardı. Sığınmacı sorununa ilişkin çözüm önerileri sunuldu. Kalıcı çözümün güvenli, gönüllü ve kapsamlı geri dönüşün sağlanmasıyla mümkün olacağı belirtildi. Panelistler ayrıca öğrencilere kariyer gelişimleri konusunda tecrübelerinden yola çıkarak bazı tavsiyelerde bulundu.

Soru-cevap bölümünün ardından panel sona erdi. Panelin düzenlenmesinde emeği geçen Kırıkkale Üniversitesi Bilim ve Sanat Topluluğuna, Prof.Dr. Adnan Karaismailoğlu’na ve Doç. Dr. Abdussamed Yeşildağ’a teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: