Twitter Facebook Linkedin Youtube

KOSOVA DÜŞÜNCE KURULUŞU İDEA, SASAM’LA İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Kardeş ülke Kosova’nın tarihi Prizren şehrinde faaliyet gösteren düşünce kuruluşu Organizata IDEA yetkilisi ve Prizren merkezli internet haber sitesi Gazetaere’nin (https://www.gazetaere.com/) kurucu müdürü Bayram POMAK, çeşitli temas ve görüşmelerde bulunmak üzere geldiği Ankara’da Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkan Yardımcısı Zafer Tekin’i ziyaret ederek kurumlarımız arasında var olan işbirliğini güçlendirme önerisinde bulundu.

SASAM’ın faaliyetlerinin Kosova’da ilgi ve takdirle takip edildiğini ifade ederek, düşünce kuruluşu Organizata IDEA ile gazetaere’nin faaliyetleri ve yayın içerikleri hakkında bilgi verildi. Merkezimizin kurumsal tecrübe aktarımı ve işbirliği konuları ele alındı. Görüşmede, aralarında yüzyıllara dayanan bağların bulunduğu iki ülke olan Kosova ve Türkiye arasındaki mevcut olumlu ilişkilerin daha fazla geliştirilmesi için ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabakata varıldı.

Görüşmede, SASAM ve Organizata IDEA olarak 2020 yılında hem Kosova’da, hem de Türkiye’de gerçekleştirilecek bir proje ile iki ülkenin tarihi ve kültürel bağlarına katkı sağlanması için görüş birliğine varıldı.

Nazik ziyareti ve içten yaklaşımı için kıymetli misafirimize teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: