Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ’DEN ÜCRETSİZ ÇİNCE KURSU

Sahipkıran Akademi üniversite gençliğine ufuk açacak projelerini uygulamaya devam ediyor. Yoğun talep üzerine alanında uzman Çince Öğretmeni Tayvan vatandaşı deneyimli bir öğretmen tarafından SASAM bünyesinde ücretsiz Çince dersi verilecek.

İlk kur sekiz hafta sürecek. Başlangıç düzeyi (A1) eğitimi için ilk ders 3 Kasım Pazar günü Merkezimizde yapılacak. 20 kişilik kontenjanla başlayacak eğitim sekiz haftada tamamlanacak. Kurs hakkında açıklama yapan SASAM Başkanı Mesut Emre KARAKÖSE “Öğretim materyalleri ve dersler dahil hiçbir ücret talep edilmeyen bu eğitim, SASAM’ın üniversite gençliğine sağladığı önemli desteğin bir halkası olacaktır. Öğretmen talebimizi karşılayan Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu yetkililerine teşekkür ederiz.” dedi.

Milyarlarca insanın konuştuğu Çince, uluslararası ticarette de önemli bir hal almıştır. Devamlılık sağlayan ve başarı gösterenlere katılım belgesi verilecek kursun devamında ikinci kur için 2020 Ocak ayında planlama yapılacaktır.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: