Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’DAN KIRGIZİSTAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNE ZİYARET

SASAM Başkanı Mesut Emre KARAKÖSE ve Başkan Yardımcıları Cesurhan TAŞ ile Muhammed IŞIK’tan oluşan SASAM Heyeti, Kırgızistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Ziyarette Büyükelçi Sayın Kubanychbek OMURALIEV ve Kültür Ataşesi Elmira KARYBEKOVA ev sahipliği yaptı. SASAM’ın düzenlemeyi planladığı “Sahipkıran Diplomasi ve Politika Zirvesi” başlıklı etkinlik ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Büyükelçi OMURALIEV; Kırgızistan Cumhuriyeti olarak Türkiye Cumhuriyetini kendilerine hep abi olarak gördüklerini belirterek, ortak köklere vurgu yaptı. “Biz biriz beraberiz kardeşiz. Dinimiz dilimiz, örf, adetimiz her şeyimiz bir. Bizim ayrımız gayrımız olamaz. Türk Dünyası hep kardeştir. Türkiye Cumhuriyeti devletine de ülkem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman Türkiye Cumhuriyeti devleti bize ağabeylik görevini yapmıştır. Bizi hiçbir zaman hiçbir konuda yalnız bırakmamıştır. Bundan sonraki süreçlerde de Türkiye Cumhuriyeti devletiyle hep ilişkilerimiz en iyi seviyede devam edecektir.” dedi. SASAM Başkanı KARAKÖSE ise “Kardeşliğimizin kıymetini bilerek, diplomatik ilişkilerimiz en yüksek seviyede devam etmelidir. Ticari ve ekonomik ilişkilerimizi de en güzel şekilde yaşatmalıyız, bunun için gayret etmeliyiz. Biz Türk Dünyasına özel önem veriyoruz. Türkiye’nin en saygın düşünce kuruluşlarından biri olarak bu ilişkilere olumlu yönde katkı sağlamaya her zaman hazırız.” dedi.

Misafirperverliği ve işbirliği için Sayın Büyükelçiye ve büyükelçilik yetkililerine teşekkür ederiz.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: