Twitter Facebook Linkedin Youtube

ÇALIŞTAYA DAVET: “TÜRK DIŞ POLİTİKASINDA İRAN TÜRKLERİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 114’üncüsü; İran’da yaşayan Türk varlığının tarihi ve siyasi boyutlarıyla ele alınacağı, demografik durum analizi ışığında muhtemel senaryoların değerlendirileceği, İran Türkleri’nin bölgesel ve küresel denklemlere etkisi, İran’da kurulu rejimin dış politikada mezhep eksenli ve içeride Fars şovenizmi siyasetinin sonuna gelip gelmediğinin değerlendirileceği, Türkiye’nin bu gelişmeler karşısında nasıl politikalar izleyebileceğinin masaya yatırılacağı “Türk Dış Politikasında İran Türkleri” başlıklı bir çalıştay şeklinde gerçekleşecektir. Sahasında uzman isimlerin yer alacağı çalıştay bilimsel yöntemlerle icra edilecektir.

SASAM Uluslararası İlişkiler Masasının düzenlediği çalıştaya, konuya ilişkin görüşlerini ifade etmek veya dinleyici olarak katılmak isteyen tüm okuyucularımız davetidir. Çalıştaya katılım ücretsizdir.

____________________

Konu : “Türk Dış Politikasında İran Türkleri Çalıştayı”

Yer : Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih : 29 Ekim 2019, Salı

Saat : 15:00 — 17:00

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: