Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’DAN ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİNE ZİYARET

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Mesut Emre Karaköse, Başkan Yardımcısı Zafer Tekin, Genel Sekreter Muhammed Işık ile yönetim kurulu üyesi Kürşad Örnek’ten oluşan heyetimiz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezini ziyaret etti. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ev sahipliği yaptığı ziyarette 30 Ağustos’ta açılan yeni binadan dolayı hayırlı olsun dilekleri iletildi.

Türkiye’nin en büyük ve güçlü sivil toplum kuruluşları arasında olan ülkü ocaklarının, gençliğin milli değerler ışığında yetişmesine olan katkısı vurgulandı. Ocak yayınlarının çeşitlenmesi ve erişim imkanlarının çoğalmasından duyulan memnuniyet dile getirildi. Tiyatro, sanat, edebiyat ve kültür alanlarında atılan adımlarla daha geniş kitlelere ulaşılarak, gençlerin milli bilinçle donanmalarının pekiştirileceği belirtildi.

SASAM Başkanı Karaköse, orta öğretimden yetişen, teşkilatının her kademesinde görev yapan, teşkilatın güçlü yanlarını ve muhtemel sorun alanlarını iyi bilen, akademik vizyona sahip bir Genel Başkanın öncülüğünde Ülkü Ocaklarının, büyük ve güçlü Türkiye ve Türk Dünyası için önemli katkılar yapacağını ifade etti. SASAM olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Sinan Ateş’e teşekkür eder, onun şahsında bütün Ülkü Ocakları mensuplarını sevgi ve saygıyla selamlarız.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: