Twitter Facebook Linkedin Youtube

BOĞAZİÇİ GÖÇ ARAŞTIRMALARI MERKEZİ’NDEN SASAM’A ZİYARET

Boğaziçi Göç Araştırmaları Merkezi (BOGAM), Merkezimizi ziyaret etti. BAAM Direktörü Mehmet Enes BEŞER ve BOGAM Direktörü Esra Uludağ’dan oluşan heyeti, SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse ve Genel Sekreter Emre Aydın ile Haldun Barış konuk etti.

Heyet, BOGAM çalışmaları hakkında bilgi verdi ve SASAM’ın göç çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BOGAM’ın Boğaziçi Sosyal Araştırmalar Derneği (BOSAR) bünyesinde faaliyet gösteren bağımsız bir düşünce kuruluşu olduğunu, Ankara ve İstanbul’un yanı sıra farklı ülkelerden uzaktan katkı sağlayan toplamda 20 araştırmacısı bulunduğunu ve başlıca çalışma alanları arasında göç politikaları ve sığınmacılar olduğunu ifade eden BOGAM Heyetine, SASAM’ın konuya ilişkin ilkeleri ve mümkün olan işbirliği alanları ifade edildi. Bir atölye çalışması ve çalıştay düzenlenmesi konusunda mutabakat sağlandı.

İdealist gençlerden oluşan ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu bir alanda gönüllü çalışmalarıyla önemli bir boşluğu dolduran BOGAM Heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür eder, çalışmalarında üstün başarılar dileriz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: