Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, TÜRKMENİSTAN’IN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONUNA KATILDI

Merkezimiz başkan yardımcıları Cesurhan TAŞ ve Muhammed IŞIK, Türkmenistan’ın ulusal günü münasebeti ile düzenlenen resepsiyona katıldı. 28. kuruluş yıldönümü sebebiyle Türkmenistan Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinliğe katılarak bu güzide dost ve kardeş ülkeyi yalnız bırakmayan SASAM yöneticileri, sayın büyükelçi İşankuli AMANLIYEV ile görüşüp bu anlamlı günü kutladılar.

Etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, Mersin Milletvekili Behiç ÇELİK ve çok sayıda eski bakan, milletvekili, yabancı misyon temsilcileri ve diğer çağrılıların katılmasını vesile olarak gören SASAM yöneticileri çok faydalı ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: