Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM HEYETİNDEN ANITKABİR’E ZİYARET

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Mesut Emre Karaköse ve beraberindeki heyet Ankara’nın manevi büyüklerinden Hacı Bayram Veli’nin kabrini ziyaret ederek dua ettiler. Burada vatandaşlarla yapılan sohbetin ardından heyet hatıra fotoğrafı çektirdi ve Anıtkabir’e hareket edildi.

Cumhuriyetmizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve ilkelerine bağlılığın bir ifadesi olmak üzere Anıtkabir’de resmi tören düzenlendi. Heyet başkanı Karaköse, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesine geçildi. Anıtkabir Özel Defterine duygu ve düşüncelerini yazan Karaköse ve beraberindeki Sasam heyeti töreni takiben Anıtkabir’den ayrıldı.

ZİYARETLERDEN KARELER:

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: