Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “DÜNYA TÜRKMENLERİ VE TÜRK KİMLİĞİNİN GELİŞİM SÜRECİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 110’uncusu, Türkmen Yazar ve Şair Abdireşit TAŞOV’un sunumu ile “Dünya Türkmenleri ve Türk Kimliğinin Gelişim Süreci” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir.

Türkmenistan’ın Amuderya kıyısında yer alan Türkmenabat şehrinde yaşayan 75 yaşındaki Abdireşit TAŞOV, SSCB döneminde  Türkmenistan Yazarlar Birliği Başkanı olarak görev yapmıştır. Bozkurtun Patikası isimli romanı, geçen sene Türkiye Türkçesi ile Bengü Yayınları tarafından basılmıştır.

Söyleşiye tüm okuyucularımız davetlidir. Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız: https://www.facebook.com/events/697353374025857/

Abdireşit TAŞOV

_______________________________________

Konu: “Dünya Türkmenleri ve Türk Kimliğinin Gelişim Süreci”

Konuşmacı: Abdireşit TAŞOV, Türkmen Yazar ve Şair

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 3 Eylül 2019, Salı

Saat: 18:30- 20:00

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: