Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

SASAM, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Ankara’daki yeni genel merkez binasının açılış törenine katıldı.

Merhum Dr. Ahmed İhsan Kırımlı’nın hibe ettiği binanın açılışına; seçildikten sonra Türkiye’ye ilk resmi ziyaretini düzenleyen Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren ve Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr. Mehmet ÖZ’ün yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

Kırım Türklerinin geleneği olarak dua ve Kuran tilaveti ile başlayan açılış töreninde, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, davetlilere hitap ettiler.

Yeni genel merkez binasının Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği mensupları için hayırlara ve nice güzel hizmetlere vesile olmasını dileriz.

 

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: